yeni

SOSYAL MEDYA

Bu Ürünü Hesaplarında Paylaşabilirsin.

Halkalı İmameli Sistemli Bufalo Boynuzu Tesbih

Ürün Kodu : 1720

Fiyatı
42,29
0544 685 66 99
HALKALI İMAMELİ SİSTEMLİ BUFALO BOYNUZU TESBİH
 
Ölçüleri:
 

ÜRÜNÜN TANE EBATI        :6*11 MM'DİR

ÜRÜNÜN İMAMEYE KADAR :26 CM'DİR

 

Boynuz nedir?

Boynuz, çeşitli hayvanların dengelerini bulmasını sağlayan, iskeletlerine bağlı olarak derilerinin dışına çıkmış dayanıklı kemiktir. Ve işlenmeye uygun yapısı nedeniyle, tesbih yapımında da kullanılabilir doğal bir malzemedir.

Boynuzun Özellikleri

Boynuza sahip olan çok çeşitli hayvan türleri arasında, tesbih yapımında özellikle tercih edilen belli başlı hayvanlar vardır. Bunlar arasında en yaygın olanları şöyle sıralanabilir:

> Gergedan Boynuzu Tesbih

> Bufalo Boynuzu Tesbih

> Manda Boynuzu Tesbih

Boynuzların, dibi siyah, uç tarafı şeffaf uçuk sarıdır.  Gergedanların boynuzu, diğer hayvanlarınki gibi kemikten değil; saç, kıl ve tırnak yapısındaki keratin denilen lifsi bir proteinden oluşmuştur. Bu tür boynuzdan elde edilmiş tesbihlere "zergedan” adı verilir.

Bunun yanında Koç boynuzu, daha ince lifli bir yapıda olduğundan, diğerlerine göre daha az tercih edilen bir malzemedir.

Boynuzdan yapılan tesbihler, kemik yapısından dolayı sağlam ve uzun ömürlüdür. Bazı boynuz tesbihler, koleksiyonluk değer taşır. 

Boynuzun Bulunduğu Yerler

Gergedan boynuzu Asya ve Afrika kıtasında, Bufalo bounuzu Amerika ve Meksika’da, Manda boynuzu Asya kıtasında, Koç boynuzu ise Asya, Amerika ve Avrupa kıtalarında bulunur. 

 


Ürüne ait yorum bulunamadı.

BAŞA DÖN